İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

18 AĞUSTOS 2022, PERŞEMBE   

12

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI MAKİNA MÜHENDİSİ SÜLEYMAN EVCİLMEN ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

    Yayına Giriş Tarihi: 12.10.2012   Güncellenme Zamanı: 02.11.2012 14:40:12  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 12.10.2012 15:57:51

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen yıllar sonra Odamızı Ziyaret Etti. Başkan Evcilmen’e Meclis Üyeleri Hüseyin Kazancı, Erdem Armen, Deniz Fırat Budak, Gürsel Karabayır ile Evcilmen’in siyasi Danışmanı Murat Özdemir de eşlik etti.

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen yıllar sonra Odamızı Ziyaret Etti.

Başkan Evcilmen`e Meclis Üyeleri Hüseyin Kazancı, Erdem Armen, Deniz Fırat Budak, Gürsel Karabayır ile Evcilmen`in siyasi Danışmanı Murat Özdemir de eşlik etti.

Ziyarette, Başkanımız Cem Oğuz, Yönetim Kurulu Sekreter Üyemiz Haluk Selçuk, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Özgür Ata, Yönetim Kurulu üyelerimiz Rıza Arslanbay, Birkan Çakır, Gözde Şanlılar, Tayyar Toker hazır bulundular.

Görüşmede Şube Başkanımız Cem Oğuz, 3 ve 14 Nisan tarihlerinde Yapı Denetim ve Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliklerindeki değişikliklerle meslek odalarının işlevsiz hale getirilmeye çalışıldığını ifade ederek, Odalarla yakın işbirliğinin devamından dolayı Evcilmen`e teşekkür etti.

Antalya`nın inşaat Mühendisliği Sorunları ile ilgili bir sunum yapan Cem Oğuz; "Ulaşım Master Planının yapılmamış olmasından dolayı Antalya`nın ulaşım sorunlarının her geçen gün arttığını, bu durumun en çok Muratpaşa Belediyesini etkilediğini" söyledi. Oğuz; "yapımı gerçekleştirilen parklarla doğa harikası Antalya Falezlerinin korunmaya çalışıldığını ancak daha önce yapılaşmış alanlar, Bambus ve Konserve Koylarında sorunlu bölgeleri ile ilgili çalışma yapılması gerektiğini" sözlerine ekledi.

Kamuoyunda Kentsel dönüşüm Yasası olarak bilinen "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun" ve Uygulama Yönetmeliği ile ilgili de görüş alışverişinde bulunulan ziyarette kentsel dönüşümün Eski İl Özel İdare ve kamu binalarından başlaması gerektiği konusunda görüş birliği oluştu.

Kentsel Dönüşüm Yasasının çok iyi irdelenmesi gerektiğine dikkat Şube Başkanımız Cem Oğuz; "Yasa Kapsamına afet riski taşımayan, koruma altındaki kamuya ait taşınmazlar, tarım alanları, orman arazileri, SİT alanları dahi alınabilecektir. Yasanın kentsel dönüşüm bahanesiyle rantsal dönüşüme yol açabilecek toplumsal barışı zedeleyebilecek sakıncalı uygulamalarından kaçınmak gerekir. Ayrıca yerel yönetimlerin yetkileri de kısıtlanıyor hatta fiilen ortadan kaldırılıyor" dedi.

Kentsel Dönüşüm adı altında yapılan uygulamaları eleştiren Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen; " Yeşil alanı, sağlık tesisi, okulu kısaca sosyal donatı alanları olmadan gecekonduları yıkıp yaptığınız yapılar apartmankondu oluyor. Gerçek kentsel dönüşüm gecekondu sahiplerini aynı bölgede modern konutlara kavuşturan, her türlü sosyal gereksinimi karşılanan ve bölgenin değerini arttıran bir çalışmayla Muratpaşa Belediyesi`nin Bayındır-Soğuksu Projesindeki gerçekleştirdiği uygulamadır" diye konuştu.

Antalya`nın stadyum sorunu, Ülke ve kent sorunları hakkında da görüş alışverişinde bulunulan ziyaret tarafların iyi niyet temennileri ile sona erdi.


Okunma Sayısı: 1988

Antalya Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.