İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

18 AĞUSTOS 2022, PERŞEMBE   

13

ŞUBEMİZDEN, MHP, CHP VE AKP İL BAŞKANLIKLARINA ZİYARET

    Yayına Giriş Tarihi: 12.10.2012   Güncellenme Zamanı: 05.11.2012 13:49:52  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 12.10.2012 16:25:28

Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri, TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerden MHP, CHP ve AKP İl Başkanlıklarına iade-i ziyarette bulundular. Ziyaretlerde, Başkanımız Cem Oğuz, Yönetim Kurulu Sekreter Üyemiz Haluk Selçuk, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Özgür Ata, Yönetim Kurulu üyelerimiz Rıza Arslanbay, Onur Günaydın, Birkan Çakır, Adil Özen, Taylant Budak, Tayyar Toker, Ahmet Evci hazır bulundular.

Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri, TBMM`de grubu bulunan siyasi partilerden MHP, CHP ve AKP İl Başkanlıklarına iade-i ziyarette bulundular. Ziyaretlerde, Başkanımız Cem Oğuz, Yönetim Kurulu Sekreter Üyemiz Haluk Selçuk, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Özgür Ata, Yönetim Kurulu üyelerimiz Rıza Arslanbay, Onur Günaydın, Birkan Çakır, Adil Özen, Taylant Budak, Tayyar Toker, Ahmet Evci hazır bulundular.

Ziyaretlerde, Antalya ve Ülke sorunları, inşaat mühendisliği mesleğini ilgilendiren konularda ki yasa ve yönetmelikler ile meslek ve meslektaş sorunları, çözüm yollarıyla ilgili bilgi, görüş alışverişinde bulunuldu.

Şube Başkanımız Cem Oğuz; Oda olarak ilk kez siyasi partilerin il örgütlerini ziyaret ettiklerini, bu ziyaretlerin samimi bir ortamda gerçekleştiğini, çok yararlı olduğunu ve memnuniyetini dile getirdi. Siyasi partiler, merkezi ve yerel idareler ile İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi arasında, aklın ve bilimin öncülüğünde işbirliği ve ortak çalışmaların önemine değindi. Başta İnşaat Mühendisliği Eğitimi, Üniversiteler, Belediyeler, Özel İdare, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Oda işbirliğinin geliştirilmesi, yapı denetim, afetler, kentsel dönüşüm, inşaat mühendislerinin özlük hakları ve meslek alanını düzenleyen mevzuat olmak üzere mesleği ilgilendiren her konuda sorunları aktarma, bilgi paylaşma fırsatını bulduklarını ifade etti.

Ziyarette ayrıca, bitmez tükenmez tartışmalara neden olan ve somut hiçbir gelişmenin yaşanmadığı, stadyum sorunu hakkında da basında ve kamuoyunda yer alan bilgi kirliliğinin giderilmesine yönelik görüşmeler yapıldı. Cem Oğuz, "Oda çalışmaları ile kent ve ülke sorunlarına çözüm yolları üretilmesi için bıkmadan, yorulmadan çalıştıklarını; siyasi partiler ve meslek odalarının Antalya sorunlarının çözümünde birlik oluşturmalarının önemli olduğunu" da sözlerine ekledi.

Ülke ve kent sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunan tarafların iyi niyet temennileri ile ziyaretler sona erdi.


Okunma Sayısı: 1484

Antalya Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.