İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 HAZİRAN 2022, CUMARTESİ   

34

İŞYERİ TESCİL BELGESİNİN 2022 YILI YENİLEME İŞLEMLERİ 1 ARALIK’TA BAŞLIYOR

    Yayına Giriş Tarihi: 01.12.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 01.12.2021 13:40:43  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 01.12.2021 09:39:34

Odamızca düzenlenen İşyeri Tescil Belgesi, verildiği yılın sonuna kadar geçerli olup her yıl yeniden alınmalıdır. Bu belge ile yürütülen mesleki faaliyetlerde bir aksaklık yaşanmaması için 2022 yılında geçerli olacak İşyeri Tescil Belgesinin başvurusu; 01 Aralık 2021 tarihinden itibaren Şubemiz veya temsilciliklerimize yapılabilecektir

 

İŞYERİ TESCİL BELGESİNİN 2022 YILI YENİLEME İŞLEMLERİ 1 ARALIK`TA BAŞLIYOR

Proje müellifliği, yapım ve yıkım işlerinin denetimine dair fenni mesuliyet, Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı, Riskli Yapı Tespiti ve ihaleli işlerde Etüt-Proje-Danışmanlık hizmetlerini yürütecek üyelerimizin; Serbest İnşaat Mühendisi(SİM) belgesine sahip olması ve geçerli bir İşyeri Tescil Belgesi(İTB) altında kayıtlı olması yasal zorunluluktur.   

Odamızca düzenlenen İşyeri Tescil Belgesi, verildiği yılın sonuna kadar geçerli olup her yıl yeniden alınmalıdır.  Bu belge ile yürütülen mesleki faaliyetlerde bir aksaklık yaşanmaması için 2022 yılında geçerli olacak İşyeri Tescil Belgesinin başvurusu; 01 Aralık 2021 tarihinden itibaren Şubemiz veya temsilciliklerimize yapılabilecektir.

Eksik evrak ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek olup, İşyeri Tescil Belgesi ve Serbest İnşaat Mühendisi belgesi için doldurulması gereken formlara ve ekinde sunulması gereken evrakların bilgisine https://antalya.imo.org.tr/sim-itb_islemleri/index.php?sube=4 adresinden ulaşılabilmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur. 

 

2022 yılında geçerli olacak İşyeri Tescil Belgesinin ücreti 950 TL, Serbest İnşaat Mühendisi Belgesinin ücreti ise 450 TL olarak tahsil edilecektir. Geçmiş yıllarda yapılmayan tescil yenileme işlemleri için ücret alınmayacaktır. İTB alınmadan yürütülen mesleki faaliyetlere ilişkin TMMOB Disiplin Yönetmeliği gereği işlem yürütülecektir.


Okunma Sayısı: 349

Antalya Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.